Strona główna / Jeszcze zabawka czy już gadżet promocyjny – jak wybrać balony reklamowe?

Jeszcze zabawka czy już gadżet promocyjny – jak wybrać balony reklamowe?

Rozdawane potencjalnym klientom upominki są jedną z najpopularniejszych strategii budowania pozytywnego wizerunku firmy. Nawet jeśli są to przedmioty o niewielkiej wartości, wywołują one u obdarowywanych osób pozytywne skojarzenia. Balony sprawdzają się w tej roli doskonale, ponieważ większości z nas kojarzą się z dzieciństwem i beztroską. Tradycyjnie towarzyszą one ważnym chwilom naszego życia, dlatego są doskonałym sposobem na podkreślenie szczególnego charakteru każdego wydarzenia.

Aby balony reklamowe wywiązały się w pełni ze swojej roli, warto przy ich wyborze zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Dbałość o szczegóły pozwoli gadżetom nie tylko prezentować się w atrakcyjny sposób, ale również podbijać serca obdarowywanych osób.

Najważniejszą kwestią będzie materiał, z którego nasze balony reklamowe zostaną wykonane. Jako najpopularniejsze z powodzeniem wskazać można te z lateksu – ich cena jest bardzo korzystna, a zastosowanie praktycznie wszechstronne. Najczęściej spotykamy je w tradycyjnym, okrągłym kształcie, jednak przyjmują one również niestandardowe formy. Można mocować je zarówno na patyczkach jak i na wstążkach, a nawet układać z nich kolorowe kompozycje. Jako wadę wskazać można ich delikatność – kontakt z ostrym przedmiotem lub zbyt gwałtowne nadmuchiwanie może doprowadzić do pęknięcia balonu. Nieco bardziej wytrzymałą, ale też zdecydowanie droższą alternatywą mogą dla nich być balony z folii.

Bardzo ważnym elementem będzie również jakość umieszczonego na balonie nadruku. Jeżeli gadżet ten ma skutecznie promować, umieszczone na nim informacje nie tylko muszą zostać przedstawione w sposób kreatywny i oryginalny, ale też powinny pozostać wyraźne i czytelne. Warto pamiętać również, że balony największe zainteresowanie wzbudzają wśród najmłodszych – nieprzyjemny i drażniący zapach oraz płaty odpadającej farby z pewnością nie sprawią, że rodzice będą chcieli wręczyć taki upominek swoim pociechom.


Wdrożenie: Strony www Bydgoszcz