Strona główna / Jakie techniki znakowania stosujemy na gadżetach reklamowych?

Jakie techniki znakowania stosujemy na gadżetach reklamowych?

Sitodruk (druk sitowy)

Bezpośredni nadruk polegający na przetłoczeniu farby przez matrycę (siatkę sitodrukową). Sitodruk jest niezwykle uniwersalną techniką. Stosowany do nadruku na papierze, tekstyliach, drewnie, tworzywach sztucznych, skórze i ekoskórze.

Tampodruk

Polega na nanoszeniu farby za pomocą elastycznego, gumowego tamponu z uprzednio przygotowanej matrycy. Stosowany jest do nadruku na papierze, tworzywach sztucznych, drewnie, skórze i ekoskórze.

Grawer laserowy

Polega na precyzyjnym usunięciu wierzchniej warstwy produktu odsłaniając jego bazową fakturę. Nie ma możliwości wyboru koloru znakowania, jest on uzależniony od rodzaju materiału grawerowanego. Grawer laserowy stosowany jest do znakowania metalu, szkła, drewna, filcu, skór, tworzyw sztucznych i kartonu. Dla niektórych produktów, np. długopisów, kubków czy termosów, istnieje możliwość wykonania graweru rotacyjnego (dookoła produktu). 

Tłoczenie

To eleganckie zdobienie polega na przygotowaniu matrycy a następnie odciskaniu jej na materiale pod wpływem  dużego ciśnienia i wysokiej temperatury. Tłoczy się tekturę, tworzywa sztuczne, wyroby ze skór naturalnych lub materiałów skóropodobnych.

Nadruk UV

Metoda znakowania w pełnej palecie CMYK z zachowaniem fotograficznego odwzorowania grafiki. Nadruk odbywa się bezpośrednio na powierzchni znakowanego przedmiotu, a następnie utwardzany jest promieniami UV. Nadruk stosowany jest głównie na płaskich powierzchniach.

Flex solwentowy

Metoda druku pośredniego polegająca na solwentowym wydruku folii flex, którą następnie wycina się i w postaci naklejki i wgrzewa na produkt. Umożliwia nadruk grafiki full-color z fotograficznym odwzorowaniem obrazu. Znakowanie możliwe jest wyłącznie na produktach odpornych na wysokie temperatury w granicach 100-150 st.C.

Termotransfer sitodrukowy

Nadruk wykonuje się sitodrukiem na papierze transferowym, następnie papier pokrywany jest klejem. Tak przygotowany papier wygrzewa się w celu scalenia kleju z farbą. Następnie nadruk przenosi się na żądaną powierzchnię i wgrzewa. Znakowanie możliwe jest wyłącznie na produktach odpornych na wysokie temperatury w granicach 100-150 st.C.

Doming

Są to naklejki żywiczne pozwalające uzyskać efekt obrazu trójwymiarowego. Na zadrukowaną naklejkę zostaje nałożona warstwa żywicy poliuretanowej, która ulega utwardzeniu.

Kalkomania ceramiczna

Popularna technika zdobienia kubków reklamowych wykorzystująca metodę sitodruku pośredniego. Zdobienia nanoszone są na kubek przy pomocy specjalnego papieru (kalki). Niepodważalnymi zaletami tej metody jest możliwość zdobienia dużej powierzchni kubka i uzyskania efektu zdjęcia oraz rastrów.


Wdrożenie: Strony www Bydgoszcz